מוצר חדש העשוי מאנזים תולעת המשי SPZIME


SP-ZYME

סראפפטאז הוא אנזים פרוטאוליטי (דהיינו שהוא שובר את החלבונים לפפטידים וחומצות אמינו) התגלה לראשונה במערכת העיכול של תולעת המשי.

תולעת משי, היוצאת מתוך פקעת המשי כמו עש, משתמשת באנזים זה להמיס חור במעטפת פקעת המשי שהוא גדול מספיק לעבור דרכו החוצה. במבט ראשון, רוב החוקרים חשבו שמעשה זה, פשוט וטבעי. עם זאת, כשחושבים שגדיל של משי הוא יותר חזק מפלדה באותו העובי, מובן שיש לפנינו אנזים רב עוצמה.

מדענים בהודו החלו בדיקות באנזים הסראפפטאז. ולמרות שרבים מהם כבר היו מודעים לשימוש של אנזימים ברפואה טבעית מערכתית, תוצאות המחקר הראשוני היו מדהימות.

מהר מאד התגלה כי Serrapeptase הוא אנטי פיברוטי יעיל ביותר.  המילה פיברוטי באה מהשורש של המילה fiber. שפירושו סיב. והמושג פיברוזיס, על פי ® Encarta הוא, עיבוי נורמלי הצטלקות של רקמת חיבור הנגרמת לרוב אחרי פגיעה בעקבות זיהום, חוסר חמצן, או ניתוח.  רקמת החיבור מקבלת צלקות ועיבוי נגרמת על ידי "סיבים" ((fibers.

עוד מילה הקשורה fibrocystic, אשר היא מילת תואר שמשמעותה כי "הפרעה" מסוימת כוללת את הצמיחה של סיבי רקמות בתוך "ציסטות" אשר מתרחשים בדרך כלל ברקמות הבלוטות כגון השדיים.

עוד מחלה המערבת את הצמיחה של רקמה סיבית, נחשב גנטית, היא סיסטיק פיברוזיס אשר כולל סיבי רקמות בלבלב והריאות. המערכת החיסונית, בניסיון להרוס את סיבי רקמות, מייצרת עודף ליחה, אשר חוסמת את המעברים, וכתוצאה מכך נוצרים זיהומים בדרכי הנשימה. סיסטיק פיברוזיס נחשבת מחלה סופנית.

מושג נוסף הקשור כאן הוא הפיברין. הפיברין הם סיבים זעירים בדם המסייעים לקרישת הדם.

. ידיעת כל האמור לעיל על אנזים הסראפפטאז כי הוא אנטי fibrotic, אפשר לשער  בקלות את ההתענינות שנוצרה כאשר התוצאות של מחקרים מוקדמים שוחררו. מחלה נוראה כמו סיסטיק פיברוזיס פתאום לא נראה כל כך חשוכות מרפא ונראה כאילו יש כיוון ריפוי. ויש עדויות על אנשים שחייהם השתפרו לאין ערוך כתוצאה מהסראפפטאז.

אצל נשים עם מחלת שד fibrocystic breast disease, מחקר אחד כפול סמיות הראו כי 85.7% מקבוצת הניסוי הראו שיפור משמעותי מתונה ללא תופעות לוואי בשימוש serrapeptase.

הרופא הגרמני הנטורופתי ד"ר הנס Nieper משתמש באנזים זה  serrapeptase לטיפול בסתימות עורקים אצל אנשים עם מחלת לב כלילית. האנזים ממוסס קרישי דם (על ידי השמדת הסיבים) ולכן היה חשוב לבדוק את זה על חסימות עורקים הן למניעה והן להסרה. הקהילה המדעית ראתה כמה תוצאות מבטיחות, אבל כולם עדיין מכירים בכך שיש עדיין מחקר רב לעשות בתחום זה.

התוצאות המדהימות ביותר בבדיקות היו אלה שהתמקדו בבעיות דלקתיות. במילים אחרות, הראו המחקרים קליניים הראו כי serrapeptase הוא fibrinolytic דהיינו ממיס הפיברין וקרישי דם קטנים, אנטי edemic מונע חתכים ונפיחויות וצבירת נוזלים, המחקרים הראו כי יש עוצמה אנטי דלקתיות עם היתרון העמוק ביותר שהוא חוסם את חומצות האמינו האחראים על שחרור הכאב מרקמות דלקתיות.

. איכויות שחרור הכאב  serrapeptase היו מדהימים כל כך, ברחבי אירופה ואסיה שהרבה רופאים רושמים אותו כעת במקום NSAIDs.. בנוסף, אנו כבר לא צריכים את תולעת משי לייצר serrapeptase. משום מאז שזה הפך להיות פופולרי ברפואה המודרנית, serrapeptase נעשית כעת בחביות ענקיות.. ולא סינתטי.

לאלו מכם הסובלים סינוסיטיס כרוני, יש סוף סוף משהו שעובד, ועובד היטב. במחקרים כפול סמיות ומנתוחי מעבדה, גילו כי serrapeptase מדלל ליחה ופותח סינוסים. בטיפול של לערך שבועיים עד חודש successבשיעורי הצלחה גבוהים מאד 97.3% בקבוצת serrapeptase לעומת 21.9% בקבוצת הפלצבו.

בהתחשב במה serrapeptase עושה לליחה אפשר לנחש שהוא מצוין לזיהומים בדרכי הנשימה העליונות.. המחקרים הראו, בעוד שתרופות אחרות לא הועילו, 40% מצאו שיפור באמצעות serrapeptase.

. מכיוון serrapeptase נהרס על ידי מיצי העיכול בקיבה, ולכן חייבים לקחת על קיבה ריקה או enteric טבליות מצופות.

קראתי כמה תוצאות מדהימות עם זאבת (לופוס) שהיא מחלה אוטואימונית קשה מאד כגון העדות הזו:

"יש לי בעיות בריאות רבות, והחלתי לקחת SP-Zyme לפני חודשים. שמתי לב לירידה גדולה בהתפרצות הלופוס וכאבי הבטן. אני כבר לא לוקחת NSAIDS מכל סוג שהוא. הכאבים שיש לי כעת יכולים להיות מנוהלים היטב עם 2 כדורי אספירין. הבחנתי גם כי הוא מסייע בהפחתת כאב גרון אצל הבן והבת שלי שלאחרונה היו חולים בשפעת עם ניקוז הסינוסים. אני עכשיו לוקחת כמוסה אחת פעמיים ביום והשיפור מדהים." Laura Blum לורה בלום

Leave a Reply