דלקת פרקים
דלקת פרקים

דלקת פרקים

דלקת פרקים היא אחת המחלות האוטואימוניות השכיחות הנגרמת מהתקפה של מערכת החיסון של הגוף כנגד הרקמות של עצמו, הדבר מתבטא בדלקת נזק ברקמות. הטיפול הקונבנציונאלי מטפל בדלקת פרקים על ידי סטרואידים או על ידי מדכאי חיסון אחרים, רוב התרופות האלו הם רעילות ובעלי תופעות לוואי רבות, קשה מאד לטפל במחלה למי שכבר התרגל שנים רבות לטיפול הכימי.

שינוי בדרך חיים יכול לעזור להרגיע את המחלות האוטואימוניות להלן כמה הצעות יעילות להפחית את הנזקים של מחלה זו:

חשוב מאד לעשות דיאטה דלת חלבונים מן החי ולצמצם ככל האפשר מאכלים מהחי הפסק צריכה של מוצרי חלב כולל מאכלים העשויים עם חלב המנע לחלוטין משומני טראנס מרגרינות בורקסים וכל יתר המוצרים המיוצרים עם שומני טראנס או שמנים מוקשים חלקית מכל סוג הרבה באכילת דגים העשירים באומגה 3, אגוזי מלך וזרעי פשתן טחונים. התאמן באופן קבוע באימונים אירוביים (שחיה היא האימון המועדף) אימוני הרפיה ורגיעה יכולים להרגיע את מערכת החיסון הפחת את צריכת הקפה והטבק ששניהם מגבירים את הסיכון למחלות פרקים לחלק מהמאכלים יש השפעה שלילית על המחלה כדי לדעת איזה מאכלים מזיקים לך עליך להפסיק את המאכלים הבאים כל פעם לשני חדשים ולראות את השפעתם על בריאותך

א) כל הסוכרים חוץ מפירות טריים
ב) כל סוגי פרי הדר
ג) חיטה, תירס וסויה
ד) בסוף של כל תקופת ניסיון החזר את המוצר לתפריטך ובדוק את ההשפעות על גופך במידה והדבר אכן מזיק לך הוצא אותו מן התפריט לתמיד
ה) השתמש בחרצית feverfew (Tanacetum parthenium כתוסף בגלל השפעתו האנטי דלקתית המצויינת ו) השתמש בגינגר ובכורכום שהם מאד אפקטיבים כנגד המחלה אפשר להשתמש בתוספים המכילים את המרכיבים האלו כדאי לבדוק אפיתרפיה (טיפול על ידי עקיצת דבורים) שנוסה בהצלחה ועזר להרבה מאד חולים.

טיפול מומלץ אומגה 3 מרוולוס – 4 כדורים ליום כורכומין + זנגויל פינוגנול – שיפור מהיר בסימפטומים של ארתריטיס. 2 כדורים ליום אמבטיה עם עלים של אגוז מלך (לא פיקאן) ,SPH (תרופה מהוצי וודה) חמש עשרה טיפות פעמיים ביום כנגד הדלקת צפלין – 25 טיפות פעמיים ביום ליבי פאור להזרמת הדם – 2 כדורונים ליום.

Leave a Reply